موافقتنامه خرید و فروش محصولات در بورس های کالایی ایران و هند

موافقتنامه خرید و فروش محصولات در بورس های کالایی ایران و هند

موافقتنامه خرید و فروش محصولات در بورس های کالایی ایران و هند
با امضای این موافقتنامه که به تایید دولت هند هم رسیده است، امکان خرید و فروش مجموعه ای از محصولات از جمله قیر ، در بورس های کالایی دو کشور فراهم خواهد شد.
 

نهادهای ناظر بازار سرمایه ایران و هند، موافقتنامه خرید و فروش محصولات در بورس های کالایی دو کشور را امضا کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، این موافقتنامه روز گذشته در هند با حضور دکتر شاپور محمدی، رئیس نهاد ناظر بازار سرمایه ایران و شیری آجای تیاگی همتای هندی او به امضا رسید .
 
با امضای این موافقتنامه که به تایید دولت هند نیز رسید،  امکان خرید و فروش مجموعه ای از محصولات از جمله قیر، در بورس های کالایی دو کشور فراهم شد.
 
بر اساس این موافقتنامه، قیر ایران از طریق پروتکلی که میان بورس های کالایی دو کشور نهایی خواهد شد، فروخته می شود. علاوه بر این، بورس های کالایی ایران و هند با همکاری دوجانبه، موضوع صادرات قیر را در دستور کار خود قرار خواهند داد .
 
همچنین از آنجا که قیر جزو محصولات  استراتژیکی است که تهیه آن از ایران برای هند بسیار مهم است، با امضای این توافقنامه، خریداران هندی می توانند قیر را از تابلوی بورس کالا تهیه کنند.
 
حذف واسطه ها در بازار قیر و  حضور شفاف تر و  فعال تر دو کشور در تعیین قیمت و کیفیت این محصول از دیگر مزایای امضای این توافقنامه اعلام شده است.
 
به گفته بهادر بیژنی، جانشین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جذب سرمایه گذاری خارجی، توافقنامه اخیر گام مهمی در پیشبرد اهداف و پروژه های مشترک بین بورس های کالایی  ایران و  دو بورس کالایی هند خواهد بود.  
در پایان مراسم هم دکتر محمدی، از رئیس نهاد ناظر بازار سرمایه  این کشور برای افتتاح معاملات میان بورس های کالایی ایران و هند و اجرایی کردن زمینه های مشترک میان دو نهاد ناظر به ایران دعوت به عمل آورد.
 
 

منبع : سنا      1396/5/21 08:32    تعداد بازدید :  251

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 251
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار