به همت کانون کارگزاران، تخلفات شایع کارگزاران بررسی شد

به همت کانون کارگزاران، تخلفات شایع کارگزاران بررسی شد

صراحتا تاکید می کنم اولویت ما بازار سهام است
با حضور حدود 130 نفر از مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد شرکت‌های کارگزاری «تخلفات شایع کارگزاران» بررسی شد.
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، روز گذشته (شنبه 23 بهمن 95) با حضور سید مرتضی شهیدی، مدیر پیگیری امور تخلفات سازمان بورس و اوراق بهادار، عطایی مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار و قلی پور ،کارشناس پیگیری امور تخلفات سازمان بورس و اوراق بهادار ؛ تخلفات شایع کارگزاران بررسی شد.
 
در این نشست که با حدود 130 نفر از مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد شرکت های کارگزاری برگزار شد، ابتدا نمایندگان سازمان بورس و  اوراق بهادار برخی از  دستورالعمل‌ها و مقررات مهم در زمینه تخلفات را بازخوانی کرده و سپس عمده مسائل مهم کارگزاران را که منجر به تخلفات شایع می‌شوند، را توضیح دادند.
 
در این جلسه مسائلی همچون " خرید اعتباری"، " دستورالعمل کفایت سرمایه نهادهای مالی "، " دستورالعمل ثبت، نگهداری و گزارش دهی اسناد، مدارک و اطلاعات اشخاص تحت نظارات"، " دستورالعمل اجرایی معاملات برخط اوراق بهادار"، "مباحث مربوط به کنترل داخلی کارگزاران"، " کسری وجوه کارگزاران"، " تخلفات بازاری"، " فعالیت خارج از موضوع اساسنامه " و سایر موارد مورد بحث قرار گرفت.
 
به گزارش فارس در ادامه نیز گزارشی از تخلفات در 9 ماهه اول سال 95 ارائه شد. در این گزارش  تعداد کل گزارش تخلفات واصله به مدیریت پیگیری تخلفات 460 گزارش بود که در مورد مهم ترین احکام صادره توضیحاتی از جانب نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شد.
 

منبع : فارس نیوز      1395/11/25 08:31    تعداد بازدید :  544

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 544
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار