سامانه معاملات با آتوس چابک می شود

سامانه معاملات با آتوس چابک می شود

سامانه معاملات با آتوس چابک می شود
ساعاتی پیش، نمایندگان شرکت فن آوری اطلاعات "آتوس" و مدیران و مسئولان ارشد سازمان بورس، در خصوص نوسازی و رفع اشکالات نرم افزار معاملاتی مورد استفاده در بازار سرمایه ایران و همچنین امکان استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای جدید، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
 
 
 
 
 
 
همزمان با سفر دوم کارشناسان شرکت آتوس به ایران، تفاهم نامه بروز رسانی پایگاه داده ها و نرم افزار معاملاتی بازار سرمایه ایران بین ارکان بازار سرمایه و شرکت آتوس امضا شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، عصر امروز، تفاهم نامه بروز رسانی پایگاه داده ها و نرم افزار معاملاتی بازار سرمایه ایران با حضور دکتر سید احمد عراقچی، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار، دکتر حسن قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس، مرتضی آنالویی، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری، علی صحرایی، معاون شرکت بورس تهران، یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس، دکتر بهادر بیژنی، جانشین رئیس سازمان بورس در امور بین الملل و دو تن از نمایندگان عالی رتبه شرکت فناوری اطلاعات فرانسوی Atos در سازمان بورس و اوراق بهادار امضا شد.
 
طی امضای این تفاهم نامه، کارشناسان شرکت فن آوری اطلاعات "آتوس" و مسئولان ارشد سازمان بورس، در خصوص نوسازی و رفع اشکالات نرم افزار معاملاتی مورد استفاده در بازار سرمایه ایران و همچنین امکان استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای جدید Atos به تفاهم رسیدند.
 
در ابتدای این نشست، حسن قالیباف، مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران با بیان اینکه امضای این تفاهم نامه، گام بزرگی برای بازار سرمایه کشور محسوب می شود، گفت: امروز اقدام ارزنده ای انجام شد که نتیجه آن رشد و توسعه فن آوری اطلاعات در بازار سرمایه کشور است.
 
وی افزود: امضای این تفاهم نامه سرآغاز یک همکاری و مشارکت مهم بین سازمان بورس و شرکت آتوس خواهد بود.
 
امیر هامونی، مدیر عامل فرابورس، امضای این تفاهم نامه را برای دو طرف ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد بازار سرمایه از تکنولوژی های جدید بهره مند شود.
 
در ادامه مرتضی آنالویی مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ابراز امیدواری کرد با عملیاتی شدن این تفاهم نامه تکنولوژی های جدید و نرم افزارهای مدرن و اثر بخش در اختیار سازمان بورس قرار بگیرد.
 
در پایان سید احمد عراقچی، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار، امضای این تفاهم نامه را محصول اقدام مشترک ارکان بازار سرمایه دانست و گفت: این طرح از سوم دسامبر عملیاتی می شود و فرآیند آن حدودا 6 ماه زمان خواهد برد.
 
عضو هیات مدیره سازمان بورس خاطرنشان کرد: این پروژه پایداری سامانه معاملات را به همراه دارد و فرآگرد داد و ستد را تسهیل می کند.
 
معاون اجرایی سازمان بورس خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه عملکرد بهتر سامانه معاملات را به همراه دارد.
 
یادآور می شود Atos یک شرکت اروپایی فناوری اطلاعات است که شعباتی در پاریس و مونیخ دارد. این شرکت تلفیق سیستم ها و خدمات معاملاتی را با فناوری بالا، ارتباطات متحدالشکل، داده‌های بزرگ و امنیت سایبری طراحی و پیاده سازی می کند و پایگاه داده ها و نرم افزار معاملاتی بازار سرمایه ایران، ده سال قبل توسط این شرکت فناوری اطلاعات فرانسوی طراحی و پیاده سازی شده بود، اما به دلیل تحریم ها نوسازی آن انجام نگرفت. حال پس از گذشت یک دهه غیبت، کارشناسان این شرکت برای بار دوم به ایران سفر کردند و ضمن دیدار با مقامات رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص بروز رسانی پایگاه داده ها و نرم افزار معاملاتی بازار سرمایه ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

منبع : سنا      1395/9/3 08:52    تعداد بازدید :  625

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 625
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار