ناشران ملزم به افشای اطلاعات ماهانه در سامانه کدال شدند

ناشران ملزم به افشای اطلاعات ماهانه در سامانه کدال شدند

ناشران ملزم به افشای اطلاعات ماهانه در سامانه کدال شدند
از تاریخ این ابلاغیه،کلیه ناشران موظف‌اند نسبت به ارائه اطلاعات وضعیت عملیات ماهیانه مطابق فرم‌های مقرر،حداکثر 3 روز کاری پس ازپایان هر ماه از طریق سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران(کدال) اقدام کنند.
 
 
 
 
 
 
مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس، اطلاعیه ای را برای ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و  فرابورس ایران منتشر کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، اطلاعیه ای خطاب به کلیۀ ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و کلیۀ ناشران پذیرفته شده در فرابورس ایران از طرف سعیدمحمد علیزاده، مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس در سایت کدال منتشر شد.
 
بر این اساس، در این اطلاعیه به الزام انتشار ماهیانه اطلاعات ناشران بورسی و فرابورسی تاکید شده است؛ این در حالی است که پیش از این ناشران مختار بودند اطلاعات وضعیت عملیات ماهانه مطابق فرم‌های مقرر را از طریق سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران(کدال) منتشر کنند.
 
در این اطلاعیه قید شده است :باعنایت به مصوبه مورخ 17مهر 95 هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر اصلاح"بند 9 ماده 7 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان"، از تاریخ این ابلاغیه،کلیه ناشران موظف‌اند نسبت به ارائه اطلاعات وضعیت عملیات ماهیانه مطابق فرم‌های مقرر،حداکثر 3 روز کاری پس ازپایان هر ماه از طریق سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران(کدال) اقدام کنند.
 
این اطلاعات در شرکت های تولیدی سابقا به عنوان آمار تولید و فروش و در شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ تحت عنوان صورت وضعیت پرتفوی ارائه  می شد که مطابق این مصوبه مقرر شده جهت تمامی گروهها به تناسب صنعت به بازار ارائه شود.
 
بدیهی‌است تاخیر و یا عدم ارائه این اطلاعات، به منزله تخلف ناشر محسوب می شود و مشمول رسیدگی برابر با مفاد دستورالعمل انضباطی ناشران خواهد بود.
 
 
 

   1395/7/25 08:11    تعداد بازدید :  439

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 439
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار