گردهمایی استارت آپ ها و شتابنده های بازار سرمایه برگزار شد

گردهمایی استارت آپ ها و شتابنده های بازار سرمایه برگزار شد

گردهمایی استارت آپ ها و شتابنده های بازار سرمایه
گردهمایی فوق به همت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، با حضور مدیران و نمایندگان  سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس ها، شرکت های کارگزاری، تامین سرمایه، سبدگردان، مشاوره سرمایه گذاری، پردازش اطلاعات مالی، خدمات نرم افزاری بازار سرمایه و اهالی رسانه برگزار شد. 
کانون کارگزاران در ابتدای شهریور ماه سال جاری اقدام به فراخوان عمومی جهت معرفی استارت آپ های بازار سرمایه به نهادهای مالی نمود. در این فراخوان 26 استارت آپ (استارت آپ های استورم، آلگساگرام، بهینه‌یابان ارزش‌آفرین، بیلیونر، پارس رابین، پلتفرم معاملات اجتماعی، تجارت الکترونیک امن موج، داروک، دنگی پال، دونیت، صدتحلیل، فایناترمز، مجمع مجازی، مدیریت سرمایه استلار، نماسهم، نیوفین اینویشن، وبورس، هوشمند سهم، Bedaan، Chartino، IME analyse، IranCFA، Shift24 و Xtrader ) اعلام آمادگی نمودند.


کانون کارگزاران سپس از همه استارت آپ های فوق دعوت نمود تا در تاریخ 23 مهرماه سال جاری در حضور هیات داوران عملکرد خود را ارائه نمایند. (هیات داوران آقایان سید روح اله میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار؛ سید رضا علوی، عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات؛ علی اصغرزاده صادق،عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل کارگزاری آفتاب درخشان خاورمیانه، آرش بابایی، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار و نایب رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت فناوری بورس تهران و حسین نظام دوست، رئیس  اداره ابزارهای نوین مالی شرکت فرابورس ایران بودند.)
هیات داوران پس شنیدن عملکرد و برنامه های استارت آپ ها در نهایت 10 استارت آپ را انتخاب نمودند تا در گردهم آیی استارت آپ ها و شتابدهنده های بازار سرمایه اقدام به ارائه یا پرزنت نمایند (استارت آپ های آموزین، بهینه یابان ارزش آفرین، بیلیونر، پارس رابین، داروک، دونیت، کوانت کن، مدیریت سرمایه استلار، صد تحلیل وXtrader).


در نهایت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در تاریخ 16 آبان سال جاری اقدام به برگزاری گردهم آیی استارت آپ ها و شتابدهنده های بازار سرمایه نمود. در این گردهم آیی مدیران و نمایندگان نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس ها، شرکت های کارگزاری، تامین سرمایه، سبدگردان، مشاوره سرمایه گذاری، پردازش اطلاعات مالی، شرکت های ارائه دهنده خدمات نرم افزاری بازار سرمایه و ... حضور داشتند.  برای همه 26 استارت آپی که در ابتدا اعلام حضور نمودند غرفه ای جهت معرفی محصولات خود در نظر گرفته شد و برای 10 استارت آپ منتخب نیز علاوه بر غرفه، امکان ارائه در گردهم آیی نیز فراهم شد. 

در ابتدای این گردهم آیی سید روح اله میرصانعی دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار ضمن خوشامدگویی به مهمانان عنوان نمود: استارتاپ ها معمولا شرکت های نوپای تکنولوژی محور هستند و نهالی محسوب می شوند که می توانند به درختی تنومند تبدیل شوند. این شرکت ها با چالش هزینه و مشکلات گوناگونی برای بقا روبرو هستند، وی هم چنین افزود: نیمی از استارتاپ ها معمولا نمی توانند موفق باشند و با توجه به آسیب پذیری شرکت های دانش بنیان و اهمیت آنها در اقتصاد، حمایت از آنها ضروری است.
 
دبیر کل کانون کارگزاران با اشاره به اینکه رتبه ایران از نظر استارتاپ های ثبت شده در دنیا پنجاهم است، عنوان کرد: اقتصاد دنیا با سرعت زیادی به فعالیت شرکت های دانش بنیان وابسته شده و اقتصاد ایران نیز باید به این سمت حرکت کند.
 
میرصانعی افزود: معرفی استارتاپ های فعال کشور به ویژه آن دسته که قابلیت حضور در بورس را دارند رسالت فعالین بازار سرمایه است.
 
وی با اشاره به اینکه برخی استارتاپ ها در مدت کوتاهی به ارزش یک میلیارد دلاری رسیدند، گفت: در سال های 2014 و 2015 میلادی 13 استارت آپ در اروپا و 11 استارت آپ در آمربکا توانستند به این جایگاه دست یابند.
 
دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، با تاکید مجدد بر اهمیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها و نقش آنها در توسعه اقتصادی، ابراز امیدواری کرد سازمان بورس و اوراق بهادار، فعالین بازار سرمایه و همه نهاد های مرتبط با این شاخه مهم اقتصادی با همکاری، زمینه رشد بیشتر استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان را فراهم کنند.
 
وی تاکید کرد: استارتاپ ها به اطلاعات پایه و ابتدایی نیاز دارند و عدم دسترسی به این اطلاعات مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده و ارکان بازار سرمایه می توانند در این زمینه به آنها کمک کنند.

سپس در ادامه جلسه به هر کدام از 10 استارت آپ مذکور 10 دقیقه مهلت داده شد تا فعالیت های خود را ارائه نمایند.پس از ارائه استارت آپ ها در این گردهم آیی، در نهایت استارت آپ های بهینه‌یابان ارزش‌آفرین و بیلیونر مشترکا به عنوان سومین استارت آپ برتر، استارت آپ مدیریت سرمایه استلار به عنوان دومین استارت آپ برتر و در نهایت استارت آپ داروک به عنوان برترین استارت آپ در حوزه بازار سرمایه  توسط هیات داوران انتخاب شدند.


اهداکنندگان جوایز دکتر حسن امیری، عضو هیات مدیره و معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، سید روح الله میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران و حمیدرضا مهرآور رئیس هیات مدیره کانون کارگزاران و مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک سامان بودند که به هر استارت آپ 1 سکه تمام بهار آزادی و لوح تقدیر اهدا نمودند. 

هدایای فوق از جانب شرکت کارگزاری بانک سامان به عنوان اسپانسر این گردهم آیی تهیه شد

جهت مشاهده گزارش تصویری گردهمایی فوق کلیک کنید. 

 
 
 

 
 

   1396/8/18 10:19    تعداد بازدید :  448

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 448
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار