تالار بورس کرج تعطیل نمی شود / تغییر ساختاری به نفع ۳ گروه

تالار بورس کرج تعطیل نمی شود / تغییر ساختاری به نفع ۳ گروه

تالار بورس کرج تعطیل نمی شود / تغییر ساختاری به نفع ۳ گروه
دبیرکل کانون کارگزاران بورس با ارایه توضیحاتی درباره وضعیت فعالیت تالار منطقه ایی کرج گفت: این تالار تعطیل و تعداد کارگزاران هم کم نمی شود بلکه تغییر ساختار به نفع سرمایه گذاران، کارگزاران و بورس خواهد بود.
 
روح اله میرصانعی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، درباره وضعیت فعالیت تالار منطقه ایی کرج اظهار داشت: در برابر فعالیت 43 ایستگاه معاملاتی کارگزاران در این تالار ، 57 کارگزار از طریق تالار اختصاصی و دفاتر و ایستگاه های معاملاتی در کرج حضور دارند.
 
وی ادامه داد: در این رابطه بورس تهران چند ماه پیش خواهان نظر کانون کارگزاران در مورد فعالیت این تالار شد. کانون هم از کارگزاران استعلام کرد که نتیجه و جمع بندی آرا اعلامی به کانون این بود که حفظ تالار منطقه ای کرج با ساختار و شرایط کنونی مزیت چندانی ندارد.
 
این مقام مسئول افزود: چرا که شاید زمانی ایجاد تالارهای منطقه ایی به فرهنگ سازی و آشنایی مردم با بورس کمک می کرد اما با توجه به توسعه سال های اخیر بازار سرمایه و انجام 70 درصد از تعداد معاملات به صورت برخط ( آنلاین)، تمرکز سرمایه گذاران در یک نقطه مشخص شهر توجیحی ندارد و بجای آن با توزیع کارگزاران در نقاط مختلف شهرهایی چون تهران و کرج، دسترسی ها راحت و فرهنگ سازی هم با ابعاد گسترده ای روبرو شده است.
 
میرصانعی با اشاره به فعالیت تعداد قابل توجهی از نیروهای بورس تهران در تالار منطقه ایی کرج و سهامی عام بودن شرکت بورس تهران و درخواست سهامداران آن برای کاهش هزینه ها، ادامه داد: در این میان قرار نیست تالار منطقه ای کرج تعطیل و تعداد کارگزاران کاسته شود بلکه ضمن انتقال بدون تشریفات ایستگاه های معاملاتی تالار به دفاتر کارگزاران در همان ساختمان، در کنار 7 تالار اخصاصی فعالیت خواهد داشت و حتی ممکن است توسط برخی کارگزاران اجاره شود.
 
وی ادامه داد: بنابراین در توزیع فعالیت کارگزاران در کرج، سرمایه گذاران چیزی را از دست نخواهند داد بلکه به نفع شان بوده و می توانند به راحتی از چندین نقطه شهر، قادر به دریافت خدمات باشند و حتی با دریافت کد آنلاین نیازی به مراجعه حضوری هم نخواهند داشت. این موضوع به نفع بورس و کارگزاران هم خواهد بود. چرا که در شرایط کنونی کارگزاران فعال در کرج علاوه بر هزینه دفاتر، هزینه تالار هم دارند.
 
وی افزود: با این همه کانون کارگزاران، اقدام به اعلام نظر به بورس تهران کرده و مدیران بورس تصمیم گیر نهایی خواهند بود.
 

منبع : بورس پرس      1396/7/12 08:37    تعداد بازدید :  469

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 469
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار