بازدید مدیران ارشد بازار سرمایه از شرکت ملی صنایع مس ایران

بازدید مدیران ارشد بازار سرمایه از شرکت ملی صنایع مس ایران

بازدید مدیران ارشد بازار سرمایه از شرکت ملی صنایع مس ایران
 بازدید مدیران ارشد بازار سرمایه از شرکت ملی صنایع مس‌ ایران روز چهارشنبه مورخ 96.05.11 به همت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و شرکت های ملی‌ مس ایران و سرمایه گذاری مس سرچشمه، صورت گرفت. 
بازدید مدیران ارشد بازار سرمایه از شرکت ملی صنایع مس‌ ایران روز چهارشنبه مورخ 96.05.11 به همت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و شرکت های ملی‌مس ایران و سرمایه گذاری مس سرچشمه صورت گرفت.

در این بازدید مدیران ارشد شرکت های کارگزاری، مشاوره سرمایه گذاری، سبدگردانی، سرمایه گذاری، بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران و کانون نهادهای سرمایه گذاری حضور داشتند.

بازدیدکنندگان در ابتدا از معدن مس سرچشمه و فرآیند تولید مس را مشاهده نمودند. در دنیا حدودا ۵۰۰ معدن مس وجود دارد که مجتمع مس سرچشمه هجدهمین معدن بزرگ دنیا است. در معدن مس سرچشمه، تولید مس به هر دو روش پیرومتالورژی و هیدرومتالورژی صورت می گیرد. فرآیند تولید در مس سرچشمه به 4 بخش معدن، تغلیظ، ذوب و پالایشگاه تقسیم می شود که از هر چهار مرحله بازدید به عمل آمد.

سپس جلسه پرسش و پاسخی با حضور آقای رحمتی مشاور مدیر عامل و مدیر مجامع و سهام شرکت ملی صنایع مس ایران تشکیل شد و اعضای حاضر در جلسه سوالات خود را مطرح نمودند. 

مدیر امور سهام و سرمایه ‌گذاری و مجامع شرکت مس با بیان اینکه علی‌ رغم رکود جهانی و کاهش قیمت مس، پیشبرد طرح ‌های توسعه ‌ای متوقف نشد، اظهار داشت: تکمیل و بهره ‌برداری از ده پروژه جدید در مناطق مختلف در سال ۱۳۹۵ نشان‌ دهنده این است که شرکت مس در این دوره، پیشبرد طرح‌ های توسعه ‌ای را متوقف نکرد.
 
وی ادامه داد: فاز دو تغلیظ سرچشمه و سونگون از مهم ‌ترین طرح‌ های توسعه ‌ای هستند که افتتاح شد؛ البته این دو در سال ۹۴ افتتاح شدند ولی در سال ۹۵ به مرحله تثبیت و ظرفیت کامل تولید رسیدند و باعث شدند ارزش‌ افزوده زیادی برای شرکت ایجاد شود.
 
مشاور مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه سود شرکت ملی صنایع مس ایران در سال گذشته ۱۶۰۰ میلیارد تومان بوده است که این میزان سود با کمترین میانگین قیمت مس در طی ده‌ سال گذشته به ‌دست‌ آمده است، اظهار داشت: میانگین حاشیه سود شرکت مس بین سال‌ های ۸۴ تا ۹۲، ۴۲درصد بوده است ولی متأسفانه به ‌خاطر تحریم‌ ها حاشیه سود شرکت کاهش پیدا کرد؛ با این ‌حال، حاشیه سود شرکت مس در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ با رشد ۱۱درصدی به ۲۳درصد رسید.
 
مدیر امور سهام و سرمایه ‌گذاری و مجامع شرکت مس درباره روند کاهش قیمت تمام ‌شده محصولات نهایی شرکت طی سه ‌سال اخیر گفت: قیمت تمام ‌شده کاتد مسی پالایشگاه و لیچینگ به ‌ازای هر تن ۴۶۵۷ دلار در سال ۹۳ به ۳۹۰۰ دلار در سال ۹۵ رسیده است.
 
وی تصریح کرد: کاهش حدود ۸۰۰ دلاری قیمت تمام ‌شده سال ۹۵ نسبت به سال ۹۳، به میزان ۱۶٫۲ درصد حاصل افزایش بهره ‌وری و کنترل هزینه‌ ها در شرکت مس است.
 
رحمتی با بیان اینکه باز پرداخت تسهیلات و بدهی ‌ها در سال ۱۳۹۵ یکی از عوامل مهم کاهش قیمت تمام ‌شده محصولات شرکت مس است، گفت: در سال گذشته با حسن تدبیر، میزان بدهی شرکت از ۲۵۰۰ میلیارد تومان به صفر رسید و هم ‌اکنون شرکت مس بدهی به بانک ‌ها ندارد.
 
وی در ادامه، خطاب به سهام ‌داران شرکت مس گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در آخرین رتبه ‌بندی شرکت بورس در پایان سال ۱۳۹۵، در بین ۵۰ شرکت فعال ‌تر بورس رتبه ۵ را کسب کرده است که کسب این توفیق با وجود شرایط اقتصادی کشور دستاورد بسیار ارزشمندی محسوب می‌ شود.


جهت دریافت فایل ارائه در جلسه پرسش و پاسخ شرکت‌ ملی صنایع مس ایران که شامل اطلاعات مالی و طرح های توسعه، وضعیت مس و سایر کامودیتی ها، وضعیت معادن بزرگ دنیا، فرآیند تولید مس و آشنایی با بورس فلزات لندن می باشد، کلیک کنید.
 
جهت مشاهده تصاویر بازدید فوق کلیک کنید.

   1396/5/14 23:24    تعداد بازدید :  356

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 356
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار