مأموریت سه بانک برای اتصال بازار سرمایه به بورس کره‌جنوبی

مأموریت سه بانک برای اتصال بازار سرمایه به بورس کره‌جنوبی

مأموریت سه بانک برای اتصال بازار سرمایه به بورس کره‌جنوبی
هم‌اکنون برای امکان حضور مستقیم سرمایه‌گذاران 2 کشور فرایندهای مختلفی تعریف شده و با امکان‌سنجی این پروژه چگونگی تعاملات بانکی و کارگزاری و خدمات کاستودین در فرایند سپرده‌گذاری در حال بررسی است. 
 
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ مطهره مروج در نشست خبری امروز شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با اشاره به برگزاری 5 وورک‌شاپ در تهران و سئول به منظور معرفی و شناخت بازار سرمایه ایران گفت: هم‌اکنون برای امکان حضور مستقیم سرمایه‌گذاران 2 کشور فرایندهای مختلفی تعریف شده و با امکان‌سنجی این پروژه چگونگی تعاملات بانکی و کارگزاری و خدمات کاستودین در فرایند سپرده‌گذاری در حال بررسی است. این در حالی است که موضوع لینکِیج برای بورس‌های ژاپن و تایوان نیز با ارائه دعوت‌نامه‌هایی در دست بررسی است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه سرمایه‌گذاران کره‌ای علاقه بسیاری برای خرید اسناد خزانه اسلامی و صکوک دولتی نشان می‌دهند، گفت: برای برقراری امکان ارتباط میان سپرده‌گذاری‌های دوطرف و نیز موضوع تسعیر نرخ ارز در بانک‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد.
 
وی افزود: بر این اساس باید بانک‌ها از طریق فرمول ساده‌ای از جمله برخورداری از شعبه و یا وجود حسابی که در کشور مبداء و مقصد بتواند در ازای دریافت ارز رایج معادل ریالی آن را در حساب شارژ کند می‌تواند در این فرایند فعال شود که در این زمینه هم‌اکنون 3 بانک از جمله بانک‌های توسعه صادرات، ملی و ملت موضوع را راهبری می‌کنند.
 
 

منبع : فارس نیوز      1395/8/19 09:19    تعداد بازدید :  594

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 594
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار