استقلال سامانه معاملاتی فرابورس از سایر بازارها

استقلال سامانه معاملاتی فرابورس از سایر بازارها

استقلال سامانه معاملاتی فرابورس از سایر بازارها
"با استقرار و توسعه نرم‌ افزار های مختلف سامانه ‌های معاملاتی، و استقلال بازارهای فرابورس از بقیه بازارها، تقسیم تعداد تراکنش ‌ها روی سامانه‌ ها و کاهش احتمال کندی ناشی از افزایش سفارش ‌ها و معاملات امکان پذیر شد. "
 
 
 
 
 
 
 
 
از امروز 8 آبان ماه 1395 معاملات فرابورس بر روی هسته معاملاتی جداگانه و مختص این بازار صورت می‌گیرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، دکتر مرتضی آنالویی، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران "TSETMC" ضمن بیان مطلب فوق عنوان کرد: در نتیجه تلاش کارشناسان شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، با استقرار و توسعه نرم‌افزارهای مختلف سامانه ‌های معاملاتی، بازارهای فرابورس از بقیه بازارها مستقل شد.
 
وی ادامه داد: با توجه به افزایش کمی داد و ستد بازارها، ابزارهای معاملاتی و همچنین کاربران فعال، فراهم کردن افزایش ظرفیت رشد بازارها در دستور کار قرار گرفت و اجرای پروژه ‌های تکثیر سامانه فعلی و انتقال فرابورس به آن، به عنوان یک راه حل آغاز شد و از ابتدای سال جاری اجرا شده است.
 
مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران با اشاره به مزایای اجرای این طرح، فت: تقسیم تعداد تراکنش ‌ها روی سامانه‌ ها و کاهش احتمال کندی ناشی از افزایش سفارش ‌ها و معاملات از مهمترین مزایای اجرای این طرح است.
 
مرتضی آنالویی افزود: با توجه به آمار، با اجرای این طرح در وضعیت معمول، افزایش 40 درصدی سفارش‌ ها و معاملات بورس و همچنین افزایش 2.5 برابری سفارش ‌ها و معاملات فرابورس بدون ایجاد تغییر محسوس در پاسخ ‌دهی سامانه‌ ها، امکان ‌پذیر خواهد بود.
 
وی امکان تفکیک راحت‌ تر فرآیندها و گروه‌ های معاملاتی با قوانین و زمان بندی متفاوت را یکی دیگر از مزایای طرح استقلال فرابورس از سایر بازار ها دانست.
 
به گفته مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران کاهش ریسک تسری یک مشکل به کل مجموعه از دیگر مواردی است که با اجرای این طرح محقق می شود.
 
وی در پایان تاکید کرد: عملیات بازیافت در هنگام پیشامد یک مشکل تنها روی یک مجموعه‌ کوچک‌تر لازم خواهد شد و این امر سرعت بازگشت به وضعیت طبیعی را افزایش و احتمال خطا را کاهش خواهد داد.

   1395/8/8 12:25    تعداد بازدید :  420

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 420
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار