صورت های مالی سالیانه صنعت کارگزاری

صورت های مالی سالیانه صنعت کارگزاری

صورت های مالی سالیانه صنعت کارگزاری
گزارش سالیانه صورت‌های مالی شرکت‌های کارگزاری سال 94 پس از تجمیع به صورت کامل در اختیار عموم قرار می‌گیرد که بخشی از این گزارش در قالب بررسی نسبت های مهم مالی صنعت قابل مشاهده است.
 
 
 
کانون کارگزاران گزارش سالیانه صورت‌های مالی شرکت‌های کارگزاری را منتشر کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گزارش سالیانه صورت‌های مالی شرکت‌های کارگزاری پس از تجمیع به صورت کامل در اختیار عموم قرار می‌گیرد. بخشی از نسبت‌های مالی مهم صنعت کارگزاری در ذیل قابل مشاهده است.
 
 
جدول و نمودار ذیل حاشیه سود عملیاتی صنعت کارگزاری از سال 90 الی 94 را نشان می‌دهد. همان‌گونه که مشخص است حاشیه سود عملیاتی در مقایسه با سال گذشته تفریبا نصف شده است.
 

 
 

جدول و نمودار ذیل حاشیه سود خالص صنعت کارگزاری از سال 90 الی 94 را نشان می‌دهد. همان‌گونه که از اطلاعات ذیل بر می‌آید، حاشیه سود خالص در سال 94 پایین‌ترین رقم بوده و بهترین رقم حاشیه سود خالص نیز مربوط به سال 92 بوده است.
 
 
جدول و نمودار ذیل بازده حقوق صاحبان سهام صنعت کارگزاری از سال 90 الی 94 را نشان می‌دهد‌. جدول و نمودار ذیل نشان می‌دهد، بازده حقوق صاحبان سهام صنعت کارگزاری از رقمی معادل 37 درصد در سال 1392 به 11 درصد در سال 94 رسیده است، در واقع به جزء سال 92 این رقم از سال 90 تاکنون کاهشی بوده است.
 
 
 
 
جدول و نمودار ذیل مجموع سود عملیاتی به ازای هر نفر صنعت کارگزاری را از سال 90 الی 94 نشان می‌دهد. در سال 94 از مجموع حدوداً 5800 نفر پرسنل صنعت کارگزاری حدوداً 109 میلیارد تومان سود عملیاتی ایجاد شده است که به عبارتی هر نفر 19 میلیون تومان سود عملیاتی برای صنعت ساخته است، این رقم نصف سال گذشته بوده است.
 
 
 
 
 
* تهیه و تنظیم: صادق درستی، کارشناس امور اعضاء کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار

منبع : سنا      1395/7/14 12:23    تعداد بازدید :  874

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 874
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار