پرونده مالیاتی شرکت‌ها از زمان بورسی شدن بررسی شود

پرونده مالیاتی شرکت‌ها از زمان بورسی شدن بررسی شود

پرونده مالیاتی شرکت‌ها از زمان بورسی شدن بررسی شود
حسینی مقدم معاون ناشران بورس گفت : درخواست ما از سازمان امور مالیاتی این است که زمانی که شرکتی تمایل به بورسی شدن دارد پرونده‌های گذشته آن را دیگر بررسی نکنند و زمانی که بورسی می‌شود از آن زمان به بعد پرونده‌ها بررسی شوند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
روح اله‌حسینی‌مقدم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در مورد تاثیر مشوق‌های مالیاتی بر روی سرمایه‌گذاری‌ها در بورس اظهارداشت: هدف ما همواره این بوده که ‌شرکت‌ها در بورس شرایط جذاب‌تری برای افزایش سرمایه‌گذاریها داشته باشند. دلیل آن هم این است که تا زمانی که جذابیت را در بازار مالی نگه داریم می‌توانیم بخش مالی را به عنوان یک بخش کمک کننده به اقتصاد در نظر بگیریم .
 
وی خاطر نشان کرد: بحث مشوق های مالیاتی یکی از مواردی است که می‌تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.
 
حسینی مقدم تصریح کرد: درخواست ما از سازمان امور مالیات این است که زمانی که شرکتی تمایل به بورسی شدن دارد دیگر پرونده گذشته آن را  بررسی نکنند و از زمانی که بورسی می‌شوند از آن زمان به بعد پرونده‌ها بررسی شوند.
 
معاون ناشران و اعضاء بورس تهران گفت: این موضوع به شفافیت در اقتصاد بسیار کمک کرده و شرکت‌ها و صنایع تمایل بیشتری پیدا می‌کنند تا سهام خود را در بورس عرضه کنند و مشکلی در این خصوص نخواهند داشت.
 
وی افزود: در صورتی که بتوانیم همیشه جذابیت را در بازار سرمایه و بازار مالی حفظ کنیم توانسته‌ایم به اقتصاد کشور کمک کنیم .
 
حسینی مقدم در مورد نقش دولت در بهبود روند شرکت‌ها افزود: موضوعی که بر روی فعالیت شرکتها تاثیرگذار است تصمیمات دولت‌ها است و ربطی به یک دولت خاص ندارد. مقام حاکمیتی تصمیم گیرنده است که امروز این رویه در را صنعت و در اقتصاد در پیش گیرد این موضوع باعث می‌شود تا برخی از صنایع متضرر شوند و یا برخی دیگر به ابهام فرو روند.
 
وی افزود: ابهام برای تصمیم گیری و کار بلندمدت صنایع سخت بوده و کار را پیچیده می‌کند. درخواست ما این است تا دولت‌ها تصمیماتی بگیرند تا سرمایه‌گذاران به راحتی بتوانند پیگیر مسائل خود باشند.
 

منبع : ایلنا      1395/6/28 08:30    تعداد بازدید :  325

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 325
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار