اوراق منفعت به زودی رونمایی می شود/ سهامداران فریب شبکه های مجازی را نخورند

اوراق منفعت به زودی رونمایی می شود/ سهامداران فریب شبکه های مجازی را نخورند

اوراق منفعت به زودی رونمایی می شود/ سهامداران فریب شبکه های مجازی را نخورند
به گفته امیری سازمان بورس در تلاش برای ابزار سازی و معرفی ابزارهای جدید است که در این راستا چندی پیش از اوراق رهنی رونمایی شد و تا یک ماه آینده از اوراق منفعت رونمایی خواهد شد.
 
 
 
 
 
 
بودجه 95
 
حسن امیری، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در خصوص تعیین تکلیف افزایش سرمایه ها از محل تجدید ارزیابی گفت: مقرر شد هر شرکتی که کار کارشناسی افزایش سرمایه را در سال گذشته انجام داده و رقم افزایش سرمایه ثبت شده و گزارش حسابرس آن آماده است، این فرآیند را بر مبنای قانون سال گذشته اجرا کرده و به ثبت برساند.
 
وی با تاکید بر اینکه این قانون برای همه شرکت های بورسی، لازم الاجراست، تصریح کرد: امکان خطا و شیطنت در این موضوع وجود ندارد چراکه یکی از مدارک لازم گزارش حسابرس است که در صورت وجود خطا در گزارش توجیهی، حسابرس قطعا آنرا در گزارش قید کرده و افزایش سرمایه ثبت نخواهد شد.
 
این مقام مسول سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه این گفت و گو در خصوص شائبه مطرح شده درباره نشت اطلاعات شرکت ها قبل از انتشار آن در کدال و دستکاری قیمت سهام تاکید کرد: همه این شایعات را قویا تکذیب می کنم.
 
امیری با تاکید بر اینکه دستورالعمل دسترسی به اطلاعات نهانی کاملا شفاف است، تصریح کرد: بر اساس این دستورالعمل کاملا مشخص است چه کسانی به اطلاعات نهانی دسترسی دارند و در قانون مشخصا قید شده این گروه چگونه می توانند خرید و فروش سهام کرده و به چه نحو باید این موضوع را اطلاع رسانی کنند.
 
وی با اشاره به اینکه اگر این افراد طبق چارچوب قانون فوق خرید و فروش سهام انجام دهند تخلفی صورت نگرفته است ، اظهار داشت: در غیر این صورت و چنانچه دستورالعمل مربوط را رعایت نکنند دچار تخلف شده و سازمان بورس با آنها برخورد می کند.
 
امیری به سهامداران توصیه کرد برای خرید و فروش سهام فقط به اطلاعات شرکت ها در کدال تکیه کنند و اهمیتی به شایعات و اطلاعات بدون پشتوانه در شبکه های مجازی و سایت ها ندهند چراکه در صورت افتادن در گرداب شایعات به طور قطع ضرر خواهند کرد.
 
معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس با تاکید بر نظارت دقیق سازمان بورس بر نحوه افشای اطلاعات و برخورد با متخلفان، گفت: اگر قبل از افشای عمومی اطلاعاتی از شرکتی منتشر شود ما با آن شرکت و شخص خاطی برخورد می کنیم چراکه در حال حاضر در فضایی قرار داریم که ارسال اطلاعات به طور مستقیم انجام می شود و در این شرایط همه مسولیت افشای اطلاعات با شرکت است.
 
وی تاکید کرد: دارندگان اطلاعات نهانی مسولند و اگر اتفاق و تخلفی در این رابطه رخ دهد برای آنها پرونده تشکیل شده و سازمان بورس پیگیر تخلف می شود.
 
وی در ادامه به تاکید و برنامه ریزی سال جاری سازمان بورس درباره تامین مالی از بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: تامین مالی محور اصلی برنامه های امسال سازمان بورس است.
 
به گفته امیری سازمان بورس در تلاش برای ابزار سازی و معرفی ابزارهای جدید است که در این راستا چندی پیش از اوراق رهنی رونمایی شد و تا یک ماه آینده از اوراق منفعت رونمایی خواهد شد.
 
معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس با اشاره به اینکه انواع روش های تامین مالی برای پرداخت بدهی های دولت از محل بازار سرمایه انجام شده است، گفت: سازمان بورس درصدد تقویت این حوزه است.
 
وی همچنین به تلاش برای افشای همه اطلاعات به طور مستقیم از طریق کدال اشاره کرد و افزود: در حال حاضر اطلاعات به طور مستقیم از کدال منتشر می شود و سعی بر این است که برخی اطلاعات که باعث توقف نماد میشود نیز به زودی به طور مستقیم از طریق کدال منتشر شود.
 
 
 

منبع : سنا      1395/4/29 12:32    تعداد بازدید :  428

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 428
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار