اطلاعات سهامداران بورس محرمانه و غیر قابل افشاست

اطلاعات سهامداران بورس محرمانه و غیر قابل افشاست

اطلاعات سهامداران بورس محرمانه و غیر قابل افشاست
"اطلاعات مالی و هویتی سهام داران به مثابه امانت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است و به هیچ وجه افشاء نخواهد شد."
 
بودجه 95
سازمان بورس و اوراق بهادار ضامن و مسئول حفظ اطلاعات و اسرار سهامداران حقیقی و حقوقی بورس است و اجازه دسترسی به اطلاعات سهام داران، تنها در موارد خاص و با درخواست و دستور مقام قضایی امکان پذیر خواهد بود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از (شادا)، به دنبال رسانه ای شدن نامه سازمان هدفمندی یارانه ها درخصوص مطالبه اطلاعات هویتی کلیه سهامداران حقیقی بورس، وزارت امور اقتصادی و دارایی طی  بیانه ای ضمن اطمینان بخشی به سهامداران ارایه چنین اطلاعاتی را جز با دستور مرجع قضایی غیرممکن خواند.
 
در این بیانیه آمده است:
 
در پی انتشار نامه اداری سازمان هدفمندی یارانه ها خطاب به وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور ارسال اطلاعات هویتی کلیه سهامداران حقیقی بورس، تصریح می شود، به موجب مواد 12 و 18 قانون بازار اوراق بهادار و همچنین ماده 16 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید، سازمان بورس و اوراق بهادار ضامن و مسئول حفظ اطلاعات و اسرار سهامداران حقیقی و حقوقی بورس بوده و اطلاعات ایشان تنها در موارد خاص و با درخواست و دستور دادستان محترم کل کشور امکان پذیر خواهد بود. مواد قانونی مورد اشاره همچنین تصریح کرده است که افشای مستقیم و یا غیرمستقیم اطلاعات سهامداران به هر دلیلی، مشمول مجازات کیفری خواهد بود. لذا ضمن اطمینان بخشی به سهامداران بورس و اوراق بهادار بار دیگر تاکید می شود اطلاعات هویتی و مالی ایشان به مثابه امانت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است و به هیچ وجه افشاء نخواهد شد.
 

منبع : سنا      1395/3/29 08:32    تعداد بازدید :  612

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 612
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار