چشم انداز بازار سرمایه روشن است
دبیر کل کانون کارگزاران اعلام کرد:

چشم انداز بازار سرمایه روشن است

چشم انداز بازار سرمایه روشن است
دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت:اگر ریسک خاصی رخ ندهد، چشم انداز بازار سرمایه روشن است و پیش‌بینی فعالان بازار افزایش سود است.
 
 
سید روح الله میرصانعی  با بیان اینکه در حال حاضر ورود نقدینگی به بازار را شاهد هستیم، اظهار کرد:حجم معاملات و ارزش سهام نیز رو به افزایش است.
 
وی ادامه داد:اگر رشد شاخص با رشد معاملات و ارزش سهام همراه نبود جای نگرانی داشت اما رشد شاخص همراه با این دو عامل پالس مثبتی است.
دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه خبرهایی که بازار طی چند سال گذشته منتظر آن بوده به وقوع پیوسته، تصریح کرد:اکنون با لغو تحریم‌ها سایه ریسک خارجی از بازار سرمایه برداشته شده اما نمی توان گفت که ریسک بازار به صفر رسیده زیرا با ریسک سیاسی داخلی روبه رو هستیم.
 
میر صانعی با بیان اینکه انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و برخی عدم تایید صلاحیت‌ها و همچنین کاهش قیمت نفت، از ریسک‌هایی است که بازار با آن روبه رو است، گفت:امیدواریم با عبور از انتخابات مجلس شورای اسلامی و خوب برگزار شدن آن روند رشد بازار به صورت مداوم و بدون هیجان ادامه داشته باشد.
 
وی ادامه داد:شروع حرکت مثبت بازار نیاز به هیجان داشت همانطور که از انتهای 92 تا یک ماه پیش شاهد هیجان منفی در بازار بودیم و بازار بیشتر از آنچه که خبرها منفی باشد به آن واکنش نشان می‌داد بنابراین برای عکس شدن این جریان بازار به هیجان مثبت نیز نیاز داشت.
 
دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه اجرایی شدن برجام این هیجان مثبت را در بازار ایجاد کرد، تاکید کرد:نمی توانیم انتظار داشته باشیم که این هیجان ادامه داشته باشد اما در هر صورت برداشته شدن تحریم‌ها می تواند به تدریج اثراتش را بر فعالیت ناشران بگذارد.
 
میرصانعی با بیان اینکه در سال آینده اثرات رفع تحریم‌ را در بورس مشاهده خواهیم‌ کرد، ادامه داد:همانطور که بورس و فعالان آن آینده نگر هستند، هم اکنون به استقبال رشد رفتند و اثرات مثبت را در صورت های مالی شان حس می‌کنندو به سمت نعدیل قیمت‌هایشان پیش می‌روند.
 
وی خاطرنشان کرد:شرکت‌هایی که با تحریم‌ها سودهایشان کاهش پیدا کرده و متضرر شده بودند، می توانند این ضرر را جبران کرده و همچنین لغو تحریم ها می تواند باعث شود که دولت بدهی های خود به سیستم بانکی و پیمانکاران را پرداخت کند تا جان دوباره بگیرند. 
 
دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهاداربا تاکید بر اینکه خبر مثبت باید به اثر واقعی تبدیل شده و در صورت های مالی شرکت‌ها مشاهده شود، گفت:فعالان بازار پیش‌بینی شان این است که سود افزایش یابد.

منبع : اقتصاد انلاین      1394/11/14 11:02    تعداد بازدید :  582

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 582
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار