شیخ الملوکی رییس هیات مدیره سپرده گذاری مرکزی شد
معرفی اعضای جدید هیات مدیره سمات؛

شیخ الملوکی رییس هیات مدیره سپرده گذاری مرکزی شد

شیخ الملوکی رییس هیات مدیره سپرده گذاری مرکزی شد
در جلسه اخیر هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، محمدرضا شیخ الملوکی به عنوان رییس هیات مدیره این شرکت انتخاب شد.
 
درجلسه اخیر هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، محمدرضا شیخ الملوکی به عنوان رییس هیات مدیره این شرکت انتخاب شد.
 
به گزارش روابط عمومی سمات، در این جلسه که در محل شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد، شیخ الملوکی و باقری خیر آبادی به ترتیب به عنوان رییس و نایب رییس هیات مدیره این شرکت برگزیده شدند.
 
محمدرضا شیخ الملوکی به نمایندگی از سازمان بورس و اوراق بهادار، وحید باقری خیرآبادی به نمایندگی از بورس کالای ایران، محمد حسن ابراهیمی سرو علیا به نمایندگی از بانک ملی ایران، علی رضا حاجی نوروزی به نمایندگی از مدیریت فناوری بورس ایران و دکتر محمدرضا محسنی (مدیر عامل) به نمایندگی از شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، اعضای هیات مدیره شرکت سپرده گذاری تشکیل می دهندد.
 
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با شعار "تضمین امنیت و کارآمدی بازار اوراق بهادار ایران" روز پنجم دی ماه سال 1384 به ثبت رسید تا نهاد جدیدی در بازار سرمایه ایران متولد شود.
 
این شرکت از طریق توسعه و بهینه سازی ساز و کار تسویه معاملات اوراق بهادار با تمرکز بر افزایش کارایی، کاهش ریسک و کاهش هزینه های پایاپای و تسویه وجوه معاملات فعالیت خود را آغاز کرد و به عنوان یکی از ارکان مهم بازار سرمایه مسئول ثبت، نگهداری، انتقال، مالکیت اوراق بهادار و صدور کد سهامداری بوده و تمام اوراق بهادار قابل معامله در بورس‌ها و داد و ستد سهام شرکت‌های سهامی عام خارج از بورس و نیز تسویه وجوه، دریافت‌ها و پرداخت‌های کارگزاران را انجام می دهد.

منبع : sena.ir      1394/10/30 14:24    تعداد بازدید :  901

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 901
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار