پیش بینی مدیر معروف از آینده بورس و صنعت بانکداری/افزایش سرمایه "وخاور"

پیش بینی مدیر معروف از آینده بورس و صنعت بانکداری/افزایش سرمایه "وخاور"

پیش بینی مدیر معروف از آینده بورس و صنعت بانکداری/افزایش سرمایه "وخاور"
مدیرعامل بانک خاورمیانه با تاکید بر لزوم اصلاح ساختاربانکها برای حضور سرمایه گذاران خارجی و فعالتر شدن بازار بدهی، از برنامه افزایش سرمایه طی ۶ ماه آینده خبر داد و آینده بازار سهام و صنعت بانکداری را پیش بینی کرد.
 
پرویز عقیلی کرمانی که از مدیران معروف بانکی به شمار می رود در جریان برگزاری جلسه "آنالیست دی" (Analyst Day) بانک خاورمیانه که با همکاری بورس تهران و کانون کارگزاران برگزار شد، در جمع فعالان بازار سهام گفت: درحالی طی سه هفته آینده برجام اجرا و تحریم ها علیه ایران لغو می شود که در سطح جهانی اکثر بانک ها خصوصی بوده و اجباری برای همکاری با ایران ندارند. به طوریکه درحال حاضر 5 بانک کشورهای چین، هند، کره ، ترکیه و ژاپن فعال هستند.
 
وی ادامه داد: اما در مرحله بعد می توان با بانک های کشورهای مختلف همکاری کرد ولی لازمه آن تطبیق بانک های ایرانی با تغییرات جهانی ، اصلاح ساختارها و اجرای درست و کامل مبارزه با پولشویی و مدیریت تطبیق است. درمورد اجرای مدیریت تطبیق هم بانک خاورمیانه اولین بانک ایرانی است که بعد از اعزام یک کارشناس ارشد برای آموزش های لازم و اخذ مدرک بین المللی، اقدام کرده و آماده ارایه آموزش به سایر بانک ها برای پیاده سازی مدیریت تطبیق است.
 
افزایش سرمایه در 6 ماه آینده و برنامه مهم سال 95
 
این مقام مسئول دربانک 400 میلیارد تومانی خاورمیانه درباره برنامه افزایش سرمایه هم توضیح داد: از نظر اصولی نباید اقدام به افزایش سرمایه شود، چرا که در این بانک به عریض و طویل کردن ترازنامه اعتقادی نیست ولی با توجه به رشد حدود سه برابری دلار و کاهش روز بازار سهام همه شرکت ها و بنگاه ها و با توجه به لزوم حضور در عرصه بین المللی ، باید برای تحقق اهداف مدنظر، افزایش سرمایه بانک خاورمیانه طی 6 ماه آینده عملی شود.
 
عقیلی کرمانی با بیان اینکه بازده مناسب بر روی دارایی ها و جلب منابع و ارایه تسهیلات و تمرکز بر مشتریان حقوقی معتبر از دلایل مناسب بودن بازدهی بانک خاورمیانه است، ادامه داد: یکی از برنامه های مهم برای سال 95 یا 96 این است که بانک خاورمیانه در عرصه بین المللی یکی از بانک های بسیار خوب خواهد بود. برهمین اساس هر چند ماه یک بار اقدام به جذب نیروی انسانی متخصص و مجرب می شود.
 
آینده نرخ سود بانکی/ هیچ بانکی توان رقابت با بانک خاورمیانه را ندارد
 
وی در مورد نرخ سود بانکی هم گفت: تا وقتی که اصطلاحا" تخم مرغ ها در یک سبد باشد و از رویه کاهش نرخ سود دستوری استفاده شود نمی توان کاری کرد. بنابراین نرخ سود بانکی باید با سیاست های بانک مرکزی و ادامه اجرای انضباط مالی کاهش یابد.
 
وی ادامه داد: این درحالی است به شرط واقعی بودن رقابت و با اجازه بانک مرکزی، هیچ بانکی توان رقابت با بانک خاورمیانه را نخواهد داشت. چرا که با توجه به تعداد خط مشی بانک خاورمیانه در عدم تاسیس شعب و ارایه خدمات ویژه و برخورداری از 322 نیروی انسانی و هزینه های اندک، هر بانکی هر میزان سود دهد، بانک خاورمیانه یک درصد بیشتر سود خواهد داد و می تواند اقدام به جذب منابع از همه نقاط ایران کند.
 
مدیرعامل بانک خاورمیانه در مورد پیش بینی سود هر سهم و انتخاب محل سرمایه گذاری بین بانک و بورس هم توضیح داد: همه همکارانم می دانند که به کمتر از دو برابر شدن سود راضی نیستم اما در شرایط کنونی چنین امکانی وجود ندارد. ولی شاید در آینده وضعیت بهتر شود.
 
عقیلی کرمانی افزود: سهام را باید برای کودکان خرید و اگر قرار به دیدن نوک دماغ باشد بهتر است سهمی خریداری نشود. 
 
پیش بینی آینده بورس و صنعت بانکداری: شاید برخی بانک ها نیمچه کولاک کنند
 
وی در پاسخ به این سئوال بورس پرس که آینده بازار سهام و صنعت بانکداری را چگونه ارزیابی می کند و آیا پیش بینی برخی مبنی بر کولاک بانک ها در سال آینده می تواند درست باشد یا خیر؟ توضیح داد: به نظر می رسد در سه ماه پایانی سال جاری قیمت ها تغییر کند. چرا که با توجه به حضورم در کنفرانس های بین المللی لندن، فرانفکورت و ژنو و برگزاری جلسات متعدد با سرمایه گذاران خارجی، پیش بینی می کنم ارقام عمده ایی از سرمایه های خارجی وارد کشور شود.
 
عقیلی کرمانی ادامه داد: بنابراین سال 95 سال خوبی برای بورس و بازار سهام خواهد بود و باید بازار اوراق بدهی فعال تری وجود داشته باشد تا قیمت سهام بعد از ورود نقدینگی توسط سرمایه گذاران خارجی بی رویه افزایش نیابد. در مورد صنعت بانکداری هم انتظار کولاک نمی رود و شرایط بورس برای کولاک مهیاتر است. با این همه شاید 8 بانک که اقدام به تطبیق کرده و سود معقولی داشته باشند بتواننند نیمچه کولاکی کنند.

   1394/9/28 11:58    تعداد بازدید :  918

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 918
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار