معرفی کتاب: صندوق های سرمایه گذاری

معرفی کتاب: صندوق های سرمایه گذاری

معرفی کتاب: صندوق های سرمایه گذاری
کتاب " صندوق‌های سرمایه‌گذاری" نوشته علیرضا تاج‌بر به بررسی این موضوع یعنی صندوق‌های سرمایه‌گذاری پرداخته است. علاقمندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با انتشارات بورس و شماره 88648196 تماس حاصل کنند.  
 
بیش از شش سال از تاسیس اولین صندوق سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران می‌گذرد. این نهاد مالی که تا چند سال پیش حتی برای بسیاری از فعالان تراز اول بازار نیز ناشناخته بود، در مدت کوتاهی به یکی از ارکان مهم بازار سرمایه تبدیل شده که در روند معاملات و حجم روزانه بازار تاثیر به سزایی را ایفاء می‌‌کند.
 
در حال حاضر نزديك به 140 صندوق سرمایه‌گذاری مختلف حدود چهل هزار میلیارد ريال از وجوه در گردش بازار را در اختیار دارند و چندین صندوق سرمايه‌گذاري دیگر نیز در انتظار دریافت مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار است. در حال حاضر بسیاری از افراد حرفه‌ای بازار سرمایه و حتی برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری بخشی از وجوه خود را به این صندوق‌ها می سپارند و پيش‌بيني مي شود صندوق‌ها در آینده‌ای نه چندان دور نقشي پررنگ‌تر از شرکت‌های سرمایه‌گذاری را در بازار به عهده بگیرند.
 
در سال‌های اخیر مقاله‌ها و مطالب بسیاری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در رسانه‌ها منتشر شده و صندوق‌ها و عملکرد ایشان به شدت زیر ذره‌بین قرار داشته است. طی این مدت نمایشگاه های تخصصی و دوره‌هاي آموزشی مختلفی برگزار شد و روزنامه‌ها و مجلات و پایگاه‌های خبری-اینترنتی نیز به انتشار مطالب بسیاری در مورد صندوق‌های سرمایه گذاری پرداختند و همچنین برنامه‌های تلويزيوني متعددی از صدا و سیما در مورد صندوق‌های سرمایه گذاری پخش شده است.
 
با این وجود، بیشتر افرادی که روزانه به این صندوق‌ها و یا سازمان بورس و اوراق بهادار و یا سایر نهادهای وابسته به بازار سرمایه مراجعه می‌کنند و به طرح سوالات اولیه در خصوص صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌پردازند، بیانگر عدم تکافوی اطلاع‌رسانی در زمینه صندوق‌ها بوده به طوری که کمبود یک منبع جامع برای معرفی صندوق‌ها به خوبی در بازار سرمایه احساس می‌شود. ظهور چندين صندوق سرمايه‌گذاري با ساز و كار نوين طي ماه‌هاي اخير در بازار سرمايه ايران، مزيد بر علت شده و تمام اين موارد منجر به تالیف این کتاب شد تا شاید بخشی از کمبود موجود در بازار برطرف شده و مرجعی باشد برای افرادی که مایل به آشنایی و سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها هستند.
 
از آنجا که يكي از اهداف تشكيل صندوق‌های سرمایه‌گذاری جذب افرادی است که حرفه اصلی آنها در خارج از بازار سرمایه است، در تالیف این کتاب نهایت تلاش بر این بوده که مطالب در عین جامعیت، از سادگی و ایجاز برخوردار بوده و به همین دلیل در بسیاری از مباحث به مسائل تخصصی دنیای مالی ورود نشده است.
 
کتاب " صندوق‌های سرمایه‌گذاری" نوشته علیرضا تاج‌بر به بررسی این موضوع یعنی صندوق‌های سرمایه‌گذاری پرداخته است. علاقمندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با انتشارات بورس و شماره 88648196 تماس حاصل کنند.  
 

   1394/9/24 13:56    تعداد بازدید :  1469

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1469
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار