مدیرعامل بورس انرژی: بازار سرمایه باید به سمت تخصصی شدن پیش برود

مدیرعامل بورس انرژی: بازار سرمایه باید به سمت تخصصی شدن پیش برود

مدیرعامل بورس انرژی: بازار سرمایه باید به سمت تخصصی شدن پیش برود
 

بازار سرمایه ایران باید به سمت تخصص شدن پیش برود که لازمه آن وجود استراتژی و خدمات مالی مشخص است تا نهاد ها بتوانند نیاز مالی سرمایه گذاران خارجی را برطرف کنند.

در پنل تخصصی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران سید علی حسینی در تشریح اقتصاد رقابتی بیان کرد: در اقتصاد رقابتی از دولت ها دو انتظار وجود دارد، مورد اول حمایت فعالین اقتصادی در وضع مقررات و برطرف کردن موانع اقتصاد آزاد است، و دومین انتظاردر خصوص تامین مالی از سوی دولت است. که دراین شرایط دولت باید با ایجاد انگیزه و حمایت مالی به پروژه ها کمک کند.
 
وی در ادامه بیان کرد: بستر های بازار سرمایه مبتنی بر قوانین حقوقی محکم و زیرساخت های الکترونیکی در سطح بین المللی است که سرمایه گذاران خارجی و داخلی می توانند از آن استفاده کنند. برای ارتباط با دنیا باید ابتدا تفکر و عمل در تولید و ارائه خدمات را به سطح استاندارد های بین المللی افزایش داد. همچنین در حوزه خدمات مالی و بازار سرمایه شرکت های خدماتی در این حوزه باید در کنار ساماندهی زنجیره فعالیت خود زنجیره فعالیت سایرفعالان را شناسایی و تلاش خود را بر تعامل با آن ها بیشتر کنند.
 
حسینی در ادامه به بحث برنامه ریزی راهبردی و استراتژیک اشاره کرد و گفت: ما نمی توانیم کالایی تولید کنیم که همه سلایق را راضی نگه دارد. شرایط در بازار سرمایه نیز به همین صورت است و باید به سمت تخصص گرایی پیش برود که لازمه آن وجود استراتژی و خدمات مالی مشخص است تا نهاد ها بتوانند نیاز مالی سرمایه گذاران خارجی را برطرف کنند.
 
وی افزود : در حال حاضر سیاست های کلی قابل قبولی را در کشور دارا هستیم و بستر رشد اقتصادی فراهم است.
 
حسینی استفاده از روش های متنوع فروش در حوزه نفت و گاز را بسیار مناسب دانست و تاکید کرد این تنوع روش های فروش می تواند بازیگران بیشتری را وارد این حوزه کند. البته این در شرایطی است که راه کارهای عملیاتی در این خصوص انجام شود.
 
وی ابزار های موجود در بازار سرمایه را متنوع و مناسب ارزیابی کرد و گفت: نهاد های مالی موجود در بازار کامل است و این می تواند مورد توجه سرمایه گذار خارجی قرار بگیرد.
وی در انتها به معرفی بورس انرژی ایران پرداخت.

منبع : عصربازار      1394/8/20 16:12    تعداد بازدید :  649

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 649
9/10 (تعداد آرا 1 نفر )
 
 
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
شرکت فرابورس ایران
بورس انرژی
شرکت بورس کالای ایران
شرکت بورس اوراق بهادار تهران
سازمان بورس و اوراق بهادار